Druty i motki, czyli podstawowe narzędzia w dziewiarstwie.

0

Wykonywanie rzeczy samodzielnie, zwłaszcza z włóczki, to ostatnio coraz popularniejszy trend. Wiele osób próbuje swoich sił, zaopatrując się w odpowiednie do tego narzędzia. Jeśli i Ty masz chęć zobaczyć, co ciekawego można stworzyć za pomocą dwóch kijów i sznurka, wybierz dla siebie odpowiednie druty i motki. Kto wie, może to początek fantastycznego hobby?

Druty - jakie wybrać

Niezwykłe patyki

Dwa druty to obok szydełka podstawowe narzędzie każdego, kto chce spróbować swoich sił w robótkach ręcznych z włóczką. Zaczynając swoją przygodę z nimi warto wyćwiczyć obie ręce i nauczyć się prostych ściegów na drutach. Rodzajów drutów jest bardzo dużo, ale gdy zaczynasz, nie ma potrzeby szaleć z jakimiś drogimi i ekskluzywnymi modelami. Wystarczą stare metalowe druty po babci. Szukając drutów w sklepie, wybierz te proste, bukowe lub plastikowe. Druty drewniane zdobywają dużą popularność, ponieważ wykonane są z lekkiego tworzywa, które nie obciąża rąk. W dobie kultu natury i ekologicznych rozwiązań warto po nie sięgnąć. Są wykonane precyzyjnie, a dzięki naturalnym olejom wytrzymają długie lata.

Dzierganie na drutach

Włóczka włóczce nie równa

Kupując swoje pierwsze motki, możesz się bardzo zdziwić. Przeważnie osoby spoza tematu nie rozróżniają rodzajów włóczki. Na drutach robi się z wełny – to często powtarzane kłamstwo. Gdy zgłębisz odrobinę temat, przekonasz się, że na drutach robi się z bawełny, lnu, bambusa, a wełna jest tylko jedną z możliwości. Każdy rodzaj włóczki nadaje się do innych rzeczy. Najpierw więc, nim kupisz swoje pierwsze druty i motki, zastanów się, od czego zacząć. Chcesz zrobić czapkę, czy sweter? A może skarpetki lub szalik? Każda z tych rzeczy wymaga zgłębienia tematu, przeliczenia ilości potrzebnego surowca. Dopiero wtedy możesz przystąpić do nauki i pracy.

Jak to zrobić?

Gdy masz już druty i motki, możesz przystąpić do swojej pierwszej pracy. W internecie znajdziesz całe mnóstwo wskazówek, które wyjaśnią od czego zacząć. Jak wykonać pierwszy ścieg, jak trzymać druty. Jeśli należysz do tradycjonalistów, możesz też kupić specjalną prasę branżową, która równie skutecznie wyjaśni Ci, jak zacząć. Znajdziesz w niej wzory do wykonywania ciekawych prac, które staną się dla Ciebie inspiracją. Bo gdy już połkniesz bakcyla, nie będziesz mogła przestać dziergać.

 

Zamieszczone zdjęcia pochodzą z pixabay.com

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl