Jak zrobić maskotkę na szydełku? Poradnik dla początkujących

0

Szydełkowanie to czynność, której popularność nie słabnie. Wiele osób, nawet tych nieobeznanych z robótkami ręcznymi, podejmuje wyzwanie aby nauczyć się tej techniki. Mnogość włóczek i pomysłów, dostępnych w Internecie zachęca do takiej aktywności. Poradniki, uczące szydełkowania krok po kroku to natomiast doskonała pomoc dla każdego.

Rozrywka i zajęcia praktyczne

Miłośnicy szydełkowania wiedzą, że ta technika uczy cierpliwości i dokładności. Czasem trzeba coś popruć i wrócić do miejsca, gdzie zboczyło się z właściwej drogi, jednak finalnie dzieło daje ogromną satysfakcję. Nie trzeba być mocno zaawansowanym w robótkach ręcznych, by umieć zrobić maskotkę na szydełku. Niewielkich rozmiarów miś jest zwykle pierwszym wyzwaniem, jakiego podejmują się zwolenniczki szydełka. Jest trudniejszy od szala czy czapki, ale to cel całkowicie realny do osiągnięcia.

Maskotka na szydełku Motkownia

Krzywy miś

Już pierwsza maskotka, wykonana z włóczki, sprawi tyle satysfakcji, że nabierze się ochoty na więcej. Co prawda, wspomniany miś niekoniecznie będzie równie piękny, jak na zdjęciach, ale praktyka czyni mistrza. Krzywy miś najprawdopodobniej stanie się ulubioną zabawką i wstępem do wyższego etapu szydełkowania. Ważny jest wybór właściwej włóczki. Duży wybór można znaleźć w sklepie Motkownia, gdzie poszczególne produkty są opisane pod kątem ich składu. Można nabyć wysokogatunkową bawełnę, wełnę oraz ich mieszanki z innymi włóknami.

Włóczka na maskotki

Jak zrobić maskotkę na szydełku

Misie wykonane z włóczki do złudzenia przypominają te pluszowe. Różnicę widać głównie po splocie szydełkowym. Do pracy najbardziej przydają się włóczki grube, nie tylko dlatego, że szybko widać efekty dziergania. Włóczka bawełniana z dodatkiem akrylu będzie praktyczna, ponieważ nie mechaci się podczas pracy. Jeśli istnieje potrzeba sprucia danego elementy, nici nie będą się plątać. W Internecie można znaleźć poradniki, jak krok po kroku wykonać misia o konkretnym rozmiarze. Do gotowego dzieła przydają się także dodatkowe elementy jak nosek czy oczka. Wiele osób i w tym temacie chce działać kreatywnie. Nosek wyszywa kordonkiem, a oczy robi z doszytych guzików.

Maskotki, wykonane szydełkiem można prać ręcznie lub w pralce. W tym drugim wariancie przydaje się program do delikatnych tkanin.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl